جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : بینی گوشتی از نظر ظاهری با دیگر بینی ها متفاوت است به گونه ای که این نوع بینی ها دارای پوستی ضخیم با غضروف ضعیف و نازک می باشند.

برای جراحی بینی گوشتی ، در گذشته تکنیک هایی به کار گرفته می شد که نتیجه رضایت بخشی برای افراد به وجود نمی آورد و تنها با برداشتن بخشی از غضروف نازک جراحی بینی گوشتی ، صورت می گرفت.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تکنیک های بهتری برای انجام عمل جراحی بینی استفاده می شود که نتایج بهتری به همراه دارد.

 

جراحی بینی گوشتی

 

روش جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی های گوشتی به دلیل ضخامت پوست این نوع بینی ها کمی دشوار تر از جراحی دیگر بینی ها می باشد به همین دلیل به جراح با تجربه نیاز است تا بتواند نتیجه دلخواه بیمار را به وجود آورد.

در تکنیک های جدید به جای برداشتن غضروف، با تقویت بافت آن و بهره گیری از غضروف تیغه میانی یا سپتوم بینی ، با هدف تقویت نوک بینی و در کل بهبود بافت غضروفی برای دریافت نتیجه مطلوب عمل بینی انجام می شود. به بیان بهتر در بینی های گوشتی، هدف اصلی جراح کوچک کردن بینی نیست بلکه باید با تقویت داربست های بینی، ساختاری قویتر فراهم کند که بتوانند به آن پوست ضخیم و بی شکل، حالت بدهند.

به علاوه بهترین شکل این نوع بینی ها، فرم طبیعی است و تلاش برای ایجاد یک بینی عروسکی و کوچک، در درازمدت با عوارض زیبایی و تنفسی فراوانی همراه خواهد شد.

ورم ناشی از جراحی بینی گوشتی بیشتر از معمول است. کاندیدای جراحی بینی گوشتی باید بدانند که طی چهار هفته اول بخش قابل توجهی از ورم کم می شود اما دست کم در حدود دوازده  تا هجده ماه زمان طول می کشد تا این ورم کاملا از بین برود.

البته این گفته به این معنی نیست که در طی این مدت ظاهر بینی فرد زیبا نمی شود، بلکه به این معناست که بینی بیمار همچنان در حال درمان است و به مرور زمان این ورم از بین می رود.

تفاوت جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی

عامل تعیین کننده  تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی ضخامت پوست آن ها است .

بینی های استخوانی، پوستی نازک یا متوسط دارند اما بر خلاف آن ها بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم هستند به طوری که پوست قسمت بالایی بینی که استخوان را پوشش می دهد در مقایسه با پوست پایینی که بر روی غضروف قرار دارد نازک تر است .

برخی از افراد تصور می کنند که بینی استخوانی حتما باید قوز دار باشد اما این تصور غلط است زیرا امکان دارد بینی دارای قوز باشد اما پوست و کناره های بینی کیفیت خوبی نداشته باشد و جزو بینی های گوشتی قرار گیرند .

خلاف این موضوع نیز امکان دارد یعنی بینی هایی وجود دارند که قوز ندارند ولی به علت داشتن پوست مناسب، جزو بینی های استخوانی قرار می گیرند .

در حالت کلی هرچه مشکلات پوستی بیشتر باشد بینی گوشتی تر و هر چه میزان پوست بینی مناسب تر باشد و نیز اختلالات مرتبط به استخوان و غضروف باشد بینی استخوانی است .

 

پاسخ

پنج × 1 =

Call Now Button