جراحی بینی

جراحی بینی ، عمل جراحی زیبایی است که به منظور تغییر نحوه عملکرد و ظاهر بینی انجام می شود و می تواند همزمان به بهبود تنفس و دستیابی به ظاهری متعادل کمک کند. افرادی که قصد دارند عمل زیبایی بینی را انجام دهند می توانند به دکتر مجتبی ملکی بهترین و مجرب ترین جراح بینی در تهران مراجعه کنند. ایشان با تکیه بر تخصص و تجربه خود قادر اند فرم بسیار زیبایی را برای بینی شما خلق کنند. 

 

جراحی بینی

 

رینوپلاستی نام دیگر جراحی بینی

از آن جا که بیشترین حد زیبایی ، در صورت رعایت تناسب صورت و رعایت استانداردهای زیبایی شناسی حاصل می شود ؛ باید اشاره داشت که لازم است فرم بینی باید تا حدامکان با چهره بیمار متناسب باشد ، زیرا در غیر این صورت حتی ممکن است با انجام عمل بینی هارمونی چهره فرد و متعاقبا زیبایی او دستخوش تغییرات منفی قرار گیرد. از این رو در خصوص انتخاب فرم بینی ، حتما با بهترین دکتر جراحی بینی در تهران یا شهر محل زندگی خود مشورت کنید ؛ چرا که جراح  با توجه به آناتومی چهره شما و تجربه ای که طی سال های طبابت خود به دست آورده است ، بهترین فرم بینی را به شما پیشنهاد می دهد.

اهداف عمل بینی از نظر بهترین جراح بینی تهران 

زمانی که افراد تصمیم به جراحی زیبایی بینی می گیرند ، اغلب از جراح خود می خواهند :

 • سوراخ های بینی را باریک یا گشاد کند.
 • پل بینی را باریک کند.
 • نوک بینی را تغییر شکل دهد.
 • با انجام عمل زیبایی بینی کجی بینی را برطرف نماید.
 • زاویه بین لب بالا و بینی را تغییر دهد.

 

 

انواع بینی 

با توجه به میزان ضخامت پوست بینی ؛ به ویژه در بخش نوک بینی ، نوع بینی تعیین می گردد. بینی ممکن است پوست ضخیمی داشته باشد که اصطلاحا گوشتی است ؛ یا می تواند پوست نازکی داشته باشد که اصطلاحا استخوانی است. در جراحی بینی گوشتی ، تورم بینی دیرتر از بین می رود و تغییرات بینی نیز به سهولت یک بینی با پوست نازک ، به چشم نخواهند آمد.

بزرگترین اشتباه در جراحی زیبایی بینی با پوست ضخیم ، این است که سعی کنیم بینی را صرفا کوچک کنیم ؛ چرا که باید در عمل زیبایی بینی این نوع از بینی ها با ایجاد استحکام بیشتر ، فرم بینی را زیباتر نمود و در حدی که مقدور است نیز بینی را کوچک تر کرد.

بدین ترتیب افرادی که بینی اصطلاحا گوشتی دارند ، برای مشاهده نتیجه باید صبور باشند ولی در افراد با بینی استخوانی ، به دلیل پوست نازکی که دارند ؛ پوست سریع تر با ساختار بینی انطباق پیدا می کند و نتیجه عمل جراحی زودتر مشاهده می شود.

فیلم جراحی بینی توسط بهترین دکتر عمل بینی تهران

 

روش های انجام برای جراحی بینی

برای انجام جراحی زیبایی بینی دو تکنیک باز و بسته وجود دارد که تفاوت آن ها تنها در برشی است که برای انجام جراحي بيني زده می شود. جراح طی این عمل ، بسته به تکنیک عمل بینی؛ برش های مورد نیاز جهت اعمال تغییرات بر روی بینی را لحاظ می نماید.

تکنیک بسته

در عمل بینی به روش بسته ، همه برش های لازم جهت انجام عمل زیبایی بینی و ایجاد اصلاحات مورد نظر در داخل بینی بیمار لحاظ می شوند و هیچ برش خارجی ای در بینی ایجاد نمی گردد. در عمل بینی به این روش ، میدان دید جراح محدود می باشد ؛ لذا امکان ایجاد تغییرات گسترده بر روی بینی در روش بسته برای جراح بینی میسر نخواهد بود.

تکنیک باز

در عمل جراحی بینی به روش باز ، میدان دید جراح را وسعت می بخشد و دسترسی کامل به ساختار بینی را برای وی فراهم می آورد ؛ لذا در عمده موارد از این روش به منظور جراحی زیبایی بینی استفاده می شود. در تکنیک  باز ، بهترین دکتر جراحی زیبایی بینی در تهران یا شهر های دیگر ؛ یک برش بسیار کوچک در امتداد پایه بینی ( کلوملا ) ایجاد می کند. این برش به برش های داخل بینی متصل می شود و پس از بهبود هرگز مشاهده نمی شود. این برش ها ، اجازه دسترسی جراح به غضروف و استخوان های بینی را میسر می سازند.

در این مرحله پزشک ، می تواند مجاری تنفسی را بهبود بخشیده و در صورت نیاز ، تغییرات لازم را بر روی بینی بیمار اعمال نماید. توجه داشته باشید که هر دو روش رینوپلاستی ، برای اصلاح عیوب بینی قابل استفاده هستند ؛ اما برای بینی هایی که نیاز به تغییرات وسیع دارند عمل زیبایی بینی به روش باز گزینه مناسب تری خواهد بود ، زیرا به دلیل وسعت دید بهترین جراح بینی ، درعمل بینی با روش باز ، پزشک به سهولت می تواند تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی لحاظ کند.

فیلم جراحی بینی ؛ توسط دکتر مجتبی ملکی متخصص گوش و حلق و بینی تهران

 

مدل های قابل انجام توسط بهترین دکتر عمل بینی در تهران 

متداول ترین مدل های بینی در بین متقاضیان ؛ فرم بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی است که در این جا مختصری در مورد هر یک از آن ها توضیح خواهیم داد.

 • مدل بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی به فرم طبیعی بیشتر در بین آقایان رواج دارد ، ولی خوشبختانه همزمان با افزایش آگاهی بیماران از عوارض جراحی کردن های غیراصولی ، تمایل به این شکل بینی در میان خانم های عزیز نیز بیشتر شده است. در فرم طبیعی تغییرات به گونه ای بر روی ساختار بینی اعمال می شود که پس از عمل جراحی بینی در تهران یا سایر شهر های ایران ، این مسئله که بینی تحت عمل جراحی قرار گرفته است ، خیلی مشخص نیست. صاف بودن پشت بینی ، نداشتن قوس در بینی و سربالا نبودن نوک بینی از رایج ترین نشانه های بینی طبیعی می باشد.

 • مدل بینی فانتزی

عمل زیبایی بینی فانتزی مدلی است که بیشتر در میان خانم ها طرفدار دارد و متاسفانه مدهای موجود در رسانه های مجازی کشور ما نیز به این موج دامن زده اند. در این مدل از جراحی زیبایی بینی  ، تغییراتی که بر روی بینی انجام می شود کاملاً مشهود است و به راحتی می توان تشخیص داد که بینی عمل شده است. از نشانه های بارز فرم بینی فانتزی ، می توان به قوس زیاد بینی و سربالا بودن بیش از حد نوک بینی اشاره کرد. باید یادآوری کنیم که این فرم بینی در هیچ کدام از محافل علمی و بین المللی جایگاهی ندارد و در درازمدت با عوارض بسیار زیادی نیز همراه خواهد بود.

 • مدل بینی نیمه فانتزی

تغییرات در این نوع عمل زیبایی بینی به گونه ای است که فرم بینی ترکیبی از فرم طبیعی و فانتزی است. در عمل جراحی بینی به فرم نیمه فانتزی ، قوس پشت بینی کم تر از فرم بینی فانتزی است و بینی کمی سربالاتر از بینی طبیعی می باشد به همین دلیل جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی برای خانم ها مورد پسندتر می باشد.

 

جراحی بینی

 

چه سنی برای عمل زیبایی بینی مناسب است ؟

به طور کلی ، رشد بینی تا پایان سن رشد تداوم دارد. از این رو تا قبل از اتمام روند بلوغ ، نباید عمل جراحی بینی صورت پذیرد. از این رو توصیه می شود عمل رینوپلاستی در دختر خانم ها بعد از 15 سالگی و در پسران بعد از 16 سالگی انجام گیرد.

در چه شرایطی نباید جراحی بینی انجام داد؟

همانطور که می دانید عمل جراحی بینی یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی صورت است که در ایران طرفداران بسیار زیادی را دارد. اما لازم است گفته شود که عمل زیبایی بینی بر روی کسانی که دارای شرایط خاص هستند امکان پذیر نبوده و باید برای مدتی آن را به تعویق انداخت یا به طور کل انجام آن متوقف شود. در این بخش از مقاله می خواهیم شما را با این ویژگی ها و خصوصیات آشنا کنیم و بگویم اگر شما نیز هر یک از شرایط زیر را برخوردار باشید این احتمال وجود دارد که پزشک جراحي بيني را بر روی شما انجام ندهد یا آن را برای مدت زمان کوتاهی به تعویق بیاندازد. این شرایط عبارت اند از:

 • در صورتی که به انواع بیماری ها و مشکلات عفونتی مبتلا هستید.

معمولا به افرادی که بیماری های عفونی دچار هستند توصیه می شود به طور کل از انجام هر نوع عمل زیبایی به خصوص جراحی زیبایی بینی بر روی بدن خود منصرف شوند. چرا که هم احتمال آسیب رسیدن به سیستم ایمنی افزایش پیدا می کند و هم اینکه ممکن است پزشک و کادر درمان وی به این بیماری دچار شوند. در صورتی که فرد به بیماری هپاتیت و ایدز دچار باشد لازم است از انجام جراحی بینی در تهران یا دیگر شهر های ایران خودداری کند. علت اصلی ممانعت از انجام عمل زیبایی بینی  بر روی چنین افرادی در درجه اول این است که سلامتی بیمار در خطر نیافتد.

 • چنانچه یک ورزش پرخطر و تماسی را به صورت حرفه ای دنبال می کنید.

همانطور که می دانید مهم ترین و شایع ترین علت شکسته شدن بینی مبارزه یا زد و خورد می باشد. چرا که اصابت هر گونه ضربه شدید به بینی قبل و بعد از عمل بینی می تواند بر روی ظاهر و فرم دماغ تاثیر بسیار زیادی بگذارد. این برخوردا ها می توانند شما را به انجام جراحی ترمیمی بینی نیازمند سازند. از همین رو می توانیم بگویم افرادی که به صورت تخصصی ورزش های مانند کشتی ، والیبال ، کاراته ، بسکتبال و تمامی ورزش های رزمی را دنبال می کنند باید از انجام عمل جراحی بینی تهران و دیگر مناطق ایران منصرف شوند.

 • اگر سن شما پایین تر از 18 سال است.

دیگر موردی که باعث می شود شما برای مدت زمان کوتاهی عمل جراحی بینی را به تعویق بی اندازید ، سن می باشد. چرا که این پروسیجر همانند سایر عمل های زیبایی دارای محدودیت سنی است. به عبارتی دیگر برای اینکه شما کاندید مناسبی جهت انجام عمل جراحی باشید باید در یک محدوده سنی خاص باشید. به همین دلیل بیشتر پزشکان سن انجام این فرایند را برای دختران 16 سالگی و برای آقایان 18 سالگی را تعیین نموده اند. اگر سن شما پایین از سنین گفته شده باشد پزشک عمل شما را تا زمانی به این سنین برسید به تعویق می اندازد. زیرا بینی تا زمان رسیدن به این سن درحال رشد است. از همین رو می توانیم بگویم زمانی انجام این پروسیجر امکانپذیر  است که استخوان ها ، غضروف و سایر ساختار های بینی به طور کامل رشد کرده باشد. اعمال تغییرات کوچک و بزرگ بر روی بینی در سنین پایین تر از 18 و 16 سالگی هیچ فایده ای نخواهد داشت. چرا که حتی اگر بینی به بهترین فرم ممکن نیز عمل شود با افزایش سن و رشد استخوان ها ، غضروف و اعضای چهره ، بینی تغییر شکل خواهد داد.

 

جراحی بینی

 

 • اگر دخانیات مصرف می کنید.

همانطور که می دانید مصرف سیگار و دخانیات باعث تنگ شدن مویرگ ها و در نتیجه کاهش ضربان قلب و سرعت گردش خون می شود. کند شدن جریان خون موجب به تاخیر افتادن روند ترمیم جای زخم و افزایش دوران نقاهت خواهد شد. از طرفی نیز استعمال دخانیات باعث می شود شما برای بیهوش شدن به دوز دارو بیشتری احتیاج داشته باشید و در نهایت دیر تر هوشیاری خود را به دست آورید. از همین رو پزشکان به افرادی که قصد دارند عمل جراحی بینی را انجام دهند اما به استعمال دخانیات اعتیاد دارند توصیه می کنند ، حداقل تا دو هفته قبل از عمل و حداکثر تا سه ماه بعد از آن از مصرف سیگار اجتناب نمایند.

 • اگر به اختلالات تنفسی دچار هستید.

طبق فرموده های دکتر مجتبی ملکی بهترین دکتر جراحی بینی در تهران کسانی که به اختلالات حاد تنفسی دچار هستند بهتر است از انجام این فرایند دوری کنند. عمل زیبایی بینی یک عمل سخت و پیچیده است و با توجه به شرایط بیمار ممکن است دوره نقاهت طولانی داشته باشد. یکی از عوارض جانبی کوتاه مدت بعد از عمل بینی مشکلات تنفسی مانند عدم تنفس صحیح در طول یک هفته تا زمانی که گچ یا اسپلینت بینی برداشته شود ؛ می باشد. این بدین معنی است که افرادی که دارای مشکلات تنفسی حاد هستند توانایی تحمل این شرایط را ندارد یا برای آن ها سخت است. این افراد باید ابتدا نسبت به درمان مشکلات خود اقدام کنند و سپس دست به این عمل بزنند.

 

اقدامات پیش از عمل بینی 

 • برخی از داروها مثل آسپرین ، مفنامیک اسید ، پیروکسیکام ، بروفن باعث تشدید خونریزی در حین جراحی بینی می شوند به همین دلیل نیاز است تا مصرف آن ها حداقل از دو هفته قبل از عمل زیبایی بینی قطع شود. لازم است در مورد داروهای مصرفی ، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • توصیه بهترین جراح بینی تهران به افرادی که مایلند عمل زیبایی بینی را انجام دهند این است که اگر از داروهای مکمل مثل انواع ویتامین ها و داروهای پوستی مثل آکوتان استفاده می کنند حتما پزشک خود را در جریان بگذارند.
 • برای اکسیژن رسانی بهتر ؛ حداقل از  3 هفته قبل مصرف سیگار ، قلیان و دیگر دخانیات را قطع کنید.
 • دست کم از 8 ساعت قبل از جراحی زیبایی بینی از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • در هنگام بستری حتماً مدارک پزشکی لازم و کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشید.
 • هنگامی که برای جلسه مشاوره مراجعه می کنید حتماً بهترین دکتر عمل بینی تهران یا جراح منتخب شهر محل زندگی خود را از سوابق بیماری و قرص هایی که مصرف می کنید مطلع سازید ، زیرا امکان دارد با توجه به شرایط جسمی شما مراقبت های خاصی وجود داشته باشد.
 • در طول یک هفته قبل از عمل جراحی بینی ؛ سرماخوردگی ، تبخال و جوش چرکی روی منطقه بینی و صورت می تواند نتایج جراحي بيني را با اشکال روبرو کند ؛ پس حتما در صورت وجود این موارد نیز پزشک خود را مطلع نمایید.

توصیه های مراقبتی دکتر ملکی  بعد از رینوپلاستی

 • حالت تهوع و حتی چندین نوبت استفراغ خونی پس از جراحی زیبایی بینی ، طبیعی است. همین طور تا 2 روز ممکن است از بینی شما و از کنار پانسمان ، خون جاری باشد ، نگران نشوید.
 • ممکن است تا یک هفته ترشحات خونابه ای بینی و پشت حلقتان ادامه داشته باشد. در صورت تشدید خونریزی یا خونریزی به شکل خون روشن و زیاد ، سریعا پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • حتما گاز جلوی بینی تان را مرتب تعویض نمایید ، ولی دقت کنید که گاز را باید به لب بالایتان بچسبانید نه بینی تان.
 • در زمان تعویض گاز ، بهتر است با گذاشتن یک دستمال خیس روی محل بخیه های عمل جراحی بینی ، خون روی آنها را نرم کرد و پاک نمایید ؛ سپس روی محل بخیه ها پماد بمالید. هرگز لخته های خون خشک شده را نکنید.
 • برای پیشگیری از خونریزی بینی ، تا سه هفته پس از عمل زیبایی بینی ، نباید فین کنید.
 • در همان روز رینوپلاستی و پس از برطرف شدن حالت تهوع و استفراغ ، تغذیه را با مایعات کم و خنک و سپس سوپ شروع نمایید.
 • فردای روز جراحی بینی می توانید از غذاهای معمول استفاده کنید ، ولی تا دو هفته باید از غذاهایی که نیازمند جویدن زیاد ( ته دیگ و غیره ) یا باز کردن بیش از حد دهان (سیب ، ساندویچ و و غیره ) می باشند پرهیز نمایید.

 

سایر مراقبت های ضروری بعد از عمل

 • اگر بقایای غضروف بینی تحویل شما شد ، آن را به مدت یک سال در فریزر نگهداری کنید.
 • تا 3 هفته پس از راینوپلاستی، در زمان خواب یک بالش زیر سرتان بگذارید ولی اصلا نیازی نیست که طاقباز بخوابید ، فقط روی شکم نخوابید.
 • داروهای تجویزی بهترین جراح بینی تهران یا شهر محل سکونت خود را بعد از عمل زیبایی بینی طبق دستور و به موقع مصرف نمایید.
 • دست کم تا یک ماه پس از عمل جراحی بینی در زمان بیداری ، هر 3 ساعت کمپرس سرد سبک ( ترجیحا از نوع ژله ای مستطیلی ) را به مدت 5 تا 10 دقیقه بر روی بینی و صورت به ویژه روی نوک بینی قرار دهید اما مراقب باشید به بینی تان فشار وارد نشود.
 • تورم صورت تان ممکن است در 3 الی 5 روز اول پس از عمل بینی بیشتر شود ، پس نگران نشوید.
 • مصرف آناناس و آب کرفس به کاهش ورم بعد از جراحی زیبایی بینی کمک می کنند.
 • بهتر است در طول دو هفته نخست از گریه و خنده زیاد و نیز صحبت طولانی به ویژه تماس تلفنی پرهیز کنید.
 • سعی نمایید عطسه نکنید ولی در صورت ناگزیر بودن ، حتما با دهان باز عطسه کنید.
 • بهتر است چند ساعت قبل از ویزیت های دوم به بعد پس از عمل زیبایی بینی ، حمام کنید و اشکالی ندارد که چسب بینی تان خیس شود. در سایر مواقع شستشوی صورت یا استحمام ، چسب بینی نباید خیس شود.
 • تا دو ماه بعد از جراحي بيني ، از عینک استفاده نکنید.
 • معمولا پس از جراحي زيبايي بيني، بیمار درد نخواهد داشت بلکه از احساس فشار روی بینی و صورت شکایت دارد. در صورت وجود درد شدید حتما با پزشک خود تماس بگیرید.
 • دکتر ملکی بهترین دکتر جراحی بینی در تهران اذعان دارند که : در جراحی های من ، تامپون های شما از نوع جذبی هستند و نیازی به خارج کردن ندارند. از روز بعد از جراحی بینی باید در طول ساعات بیداری ، داخل بینی تان را هر 3 ساعت با دستگاه های شستشوی بینی یا به کمک سرنگ 10 سی سی و سرم شستشو ، شستشو دهید.
 • تا یک ماه  ، از فعالیت های شدید و ورزش پرهیز کنید.
 • دست کم تا یک ماه نباید ضربه ای به بینی تان وارد شود.
 • تا دو ماه از مصرف سیگار و قلیان پرهیز نمایید.
 • پوست بینی شما تا 6 ماه به نور حساس است. ترجیحا از کلاه آفتابی و ضدآفتاب با SPF برابر یا بیشتر از 30 برای روی بینی و اطراف چشم ها استفاده کنید.
 • احساس کرختی نوک بینی و گاهی درد دندان های پیشین فوقانی ، طبیعی بوده و به تدریج برطرف می گردند.
 • از بین رفتن کامل تورم بینی ، بر حسب جنس پوست بینی و نوع روش های مورد استفاده در عمل جراحی بینی تا یک سال متغیر است. پس برای دیدن شکل نهایی بینی خود ، صبر داشته باشید! تورم ها و انحراف های ظاهر بینی در این مدت هیچ اهمیتی ندارند.
 • در صورتی که بعد از جراحی زیبایی بینی دچار تهوع، استفراغ، دانه های پوستی ، تنگی نفس ، اسهال ، افزایش درد در محل های برش و افزایش میزان خونریزی بینی گشتید سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.

در شرایطی که عمل بینی براساس اصول کامل علمی انجام شود بر طبق آمار مستند ، در 10 تا 20 درصد جراحی های زیبایی بینی اولیه ، نیاز است عمل زیبایی بینی ترمیمی مختصری ( روتوش ) مجددا بر روی بینی انجام شود. این عدد در جراحی های ترمیمی به 30 درصد هم می رسد. تمامی این اعمال مجدد دست کم پس از گذشت یک سال از رینوپلاستی انجام می شوند در غیر این صورت امکان ایجاد عوارض نامطلوب ، بسیار بالا می رود.

 

تغذیه بعد از جراحی بینی به چه صورت باید باشد ؟

بعد از راینوپلاستی تا 4 روز ، مجاز به استفاده از غذاهای جویدنی نمی باشید و بهتر است در این مدت صرفا مایعات و غذاهای نرم و رقیق مثل فرنی و سوپ میل کنید. از روز چهارم به بعد می توانید غذاهای روتین و روزمره را مصرف کنید ؛ البته بهتر است توجه داشته باشید که مصرف نمک و فلفل را باید محدود یا متوقف کنید. ( نمک و فلفل سبب تشدید ورم بینی می شوند. ) ضمنا توصیه می شود در طول دوران نقاهت جراحی بینی، حتما  آب آناناس و کرفس میل نمایید چرا که بدین ترتیب به تسریع روند ترمیم زخم ها کمک می کنید.

چرا مصرف دخانیات قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی ممنوع است ؟

استعمال دخانیات اعم از قلیان و سیگار ؛ می تواند سلامت فرد را در حین روند جراحی به خطر انداخته و بعد از رینوپلاستی نیز با ایجاد اختلال در روند ترمیم زخم های ناشی از عمل بینی  ؛ بر نتیجه آن تاثیر سوء بگذارد. از این رو مصرف کلیه مواد حاوی نیکوتین ، از دو هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل زیبایی بینی ممنوع می باشد.

تا چند وقت بعد از عمل بینی نباید از عینک استفاده کنیم ؟

دکتر مجتبی ملکی بهترین دکتر عمل جراحی بینی در تهران در رابطه با این سوال این چنین پاسخ می دهند که : استفاده از هر گونه عینک ( طبی و آفتابی ) تا دو ماه بعد از عمل بینی ممنوع می باشد ؛ زیرا بعد از این فرایند ، بافت استخوان بینی نرم است و در نتیجه قرارگیری عینک بر روی دماغ می تواند نتیجه جراحی زیبایی بینی را تحت تاثیر قرار دهد. افراد می تواند طی این دو ماه از لنزهای تماسی به جای عینک استفاده کنند.

 

جراحی بینی

 

آیا جراحی بینی عوارض دارد ؟

عمل زیبایی بینی نیز همچون کلیه اعمال جراحی از یکسری عوارض جانبی ؛ اعم از کبودی ، ورم ، درد و مواردی از این قبیل برخوردار است. این عوارض هرگز نباید سبب نگرانی شما شوند ، زیرا پس از اتمام دوره نقاهت جراحی بینی  به طور کامل برطرف می شوند. البته لازم به ذکر است که تبحر بهترین جراح بینی تهران یا سایر شهر های ایران و تکنیک مورد استفاده برای انجام رینوپلاستی ، در کاهش یا افزایش عوارض ذکر شده موثر هستند و در صورت عدم مهارت کافی جراح ممکن است به قدری عوارض عمل بینی شدید باشند که پس از به پایان رسیدن دوره نقاهت جراحی نیز کاملا از بین نرفته و پس از یک بازه زمانی طولانی فروکش کنند.

ناگفته نماند که متاسفانه گاهی اوقات به دلیل انتخاب نادرست جراح و انجام غیراصولی جراحی زیبایی بینی ؛ عوارض جدی نظیر کج شدن یا بیش از حد سربالا شدن بینی ، اختلالات تنفسی و غیره حادث می گردد. در چنین مواردی فرد ، ناچار به انجام جراحی ترمیمی بینی و پرداخت هزینه های قابل توجهی می گردد.

از این رو اکیدا توصیه می گردد در صورت تمایل به انجام عمل جراحی بینی  خود دارند، نسبت به انتخاب یک جراح بینی ماهر و مجرب نهایت دقت تان را بکار گرفته و پزشکی را انتخاب کنید که از تبحر و تجربه بالایی در انجام انواع عمل زیبایی بینی برخوردار است.

آیا جراحی بینی می تواند باعث مرگ شود؟

یکی از اساسی ترین سوالاتی که افراد از پزشکان خود می پرسند این است که درصد مرگ در عمل بینی چقدر است؟ ایا این امکان وجود دارد تا فردی در اثر انجام عمل بینی فوت کند؟ دکتر ملکی بهترین جراح بینی در تهران در پاسخ به این سوال این چنین می گویند که سوال در رابطه با احتمال مرگ طی انجام جراحی یا بعد از آن همانند این است که شخصی بپرسد احتمال مرگ با پرواز هواپیما چقدر است؟ در واقع به وجود آمدن احتمال مرگ بر ار انجام جراحی بینی به چندین عامل مختلف بستگی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به داشتن عملکرد نادرست و غلط دستگاه ها در زمان انجام پروسه عمل و اشتباهات پزشکی و وجود بیماری زمینه ای اشاره کرد که اشتباهات پزشکی و درست کار نکردن دستگاه ها را می توان در بسیاری از عمل های درمانی و همچنین زیبایی مشاهده کرد. در گذشته به دلیل عدم وجود دستگاه ها و تکنولوژی های پیشرفته در علم پزشکی مانند تجهیزات بی هوشی ، این امکان وجود داشت تا افراد در حین جراحی جان خود را از دست بدهند.

 

هزینه جراحی بینی در تهران در سال 1400 و 1401 چقدر است ؟

قیمت جراحی زیبایی بینی در تهران یا سایر شهرهای ایران ، وابسته به پارامترهای متعددی می باشد و تا قبل از معاینه فرد زیباجو نمی توان قیمت دقیق آن را معین نمود.

آیا بیمه هزینه عمل بینی را می پردازد ؟

چنانچه هدف از عمل زیبایی بینی، بهبود شکل و ظاهر بینی باشد ؛ هزینه آن هرگز تحت پوشش بیمه قرار نخواهد گرفت. اما در صورتی که با هدف درمانی و اصلاح اشکالات تنفسی انجام پذیرد ؛ شرکت های بیمه ، بخشی یا تمام هزینه جراحی بینی تهران و سایر شهر های ایران را تقبل می کنند.

سخن پایانی

یک بینی ایده آل ، باید به بهبود زیبایی و تناسب صورت شما کمک کند ؛ نه این که آن هارمونی صورت تان را از بین ببرد. لذا جراحی زیبایی بینی ، در صورتی که توسط بهترین جراح بینی در تهران  که در این زمینه از تبحر و تجربه لازم برخوردار است انجام پذیرد ؛ می تواند به افزایش زیبایی و تناسبات چهره و متعاقبا اعتماد به نفس بیمار بعد از عمل زیبایی بینی کمک کند. البته ناگفته نماند که افراد باید انتظارات واقع بینانه از نتیجه عمل بینی داشته باشند ؛ زیرا آناتومی صورت هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و بنابراین تغییرات لازم بر اساس تناسب بینی و اجزای صورت ، در هر فردی متفاوت خواهد بود و نتیجه به دست آمده از عمل جراحی بینی در تهران یا سایر مناطق کشور نیز در هر شخص ، متغیر است.

پاسخ

Call Now Button