جراحی ترمیمی بینی

آشنایی با جراحی ترمیمی بینی

به طور کلی بینی از ساختار پیچیده ای برخوردار است ، لذا انجام هر گونه عمل جراحی بر روی آن امری دشوار تلقی می گردد ؛ از این رو می توان گفت جراحی ترمیمی بینی به عنوان یکی از چالش برانگیزترین انواع جراحی بینی به شمار می رود ؛ چرا که طی جراحی یا جراحی های قبلی ، ساختار بینی دستخوش تغییراتی قرار گرفته و بالطبع این مسئله منجر به پیچیده تر شدن جراحی ترمیمی می گردد.

از این رو انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی ، از مهم ترین مواردی است که قبل از اقدام به انجام جراحی ثانویه بینی حتما مد نظر قرار گیرد.

لازم به ذکر است پیچیدگی جراحی ترمیمی بینی ، بسته به وسعت اصلاحاتی که باید بر روی بینی صورت پذیرد در هر فرد می تواند متفاوت باشد.

جراحی ترميمی بينی چیست ؟

جراحی ترمیمی بینی یا ثانویه ، به منظور اصلاح بدشکلی های زیبایی یا عملکردی از عمل اولیه بینی انجام می شود ؛ برخی از این جراحی به عنوان “جراحی بینی تجدید نظر” یاد می کنند.

جراحی بینی ترمیمی اغلب بسیار پیچیده تر از جراحی بینی اولیه است. در نتیجه زمانی که بنا به هر دلیلی نیاز به انجام جراحی مجدد بینی ضرورت می یابد ، به پیچیدگی این جراحی افزوده می گردد.

لازم به ذکر است جراحی بینی اولیه ، بهترین زمان برای پرداختن به تمام مشکلات زیبایی و عملکردی بینی است ؛ اما با این وجود در صورت استفاده مناسب از تکنیک های پیشرفته توسط متخصصین زیبایی بینی ، جراحی ترمیمی نیز می توانند موفقیت آمیز باشد.

جراحی ترمیمی بینی

چه مشکلاتی انجام جراحی ترميمی بينی را ضروری می سازند ؟

عموما زمانی نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی احساس می شود که فرد از نتیجه جراحی قبلی خود رضایت نداشته باشد.

به طور کلی معمولا افرادی که طی جراحی اولیه ، دچار اختلالات تنفسی شده اند یا از فرم جدید بینی خود ناراضی هستند ؛ به انجام جراحی بینی ترمیمی روی می آورند.

به طور خلاصه از دلایل ذیل ، می توان به عنوان رایج ترین علل انجام جراحی بینی ترمیمی اشاره نمود :

  • نوک بینی طی جراحی قبلی ، حالتی غیرطبیعی به خود گرفته است ؛ به عنوان مثال ممکن است نوک بینی خیلی گرد یا خیلی باریک شده باشد.
  • سوراخ های بینی غیر قرینه شده اند ؛ در برخی موارد به علت عدم رعایت تناسب طی جراحی بینی ، شاهد آن خواهیم بود که حفره های بینی دچار عدم تقارن می شوند.
  • انسداد راه هوایی بینی و مشکلات تنفسی از دیگر مواردی است که فرد را مترصد انجام جراحی ثانویه بینی می نماید.
  • از کج شدن بینی نیز می توان به عنوان یکی دیگر از علل انجام جراحی بینی ترمیمی اشاره نمود.
  • افتادگی غضروف یا استخوان های بینی
  • فروپاشی دریچه بینی داخلی و خارجی
  • کاهش بیش از حد یا ناکافی ارتفاع پشتی

زمان مناسب برای انجام جراحی ترميمی بينی

از مهم ترین مواردی که هنگام اقدام به جراحی بینی ترمیمی باید مورد توجه قرار گیرد ، زمان انجام این جراحی می باشد.

توجه داشته باشید که انجام جراحی بینی ترمیمی ، مستلزم آمادگی بینی برای جراحی ثانویه می باشد ؛ لذا توصیه می شود حداقل یکسال از جراحی قبلی گذشته باشد ، چرا که در این بازه زمانی تورم بینی ناشی از جراحی قبلی تا حد قابل توجهی فروکش کرده و زخم های بینی نیز بهبود یافته اند.

از این رو اکیدا توصیه می شود ، اجازه دهید بینی با گذشت زمان به آرامی در جای خود قرار گیرد ؛ در نتیجه پیش از گذشت یکسال از جراحی قبلی ، اصرار به انجام جراحی مجدد بینی ننمایند.

نمونه کار جراحی بینی دکتر ملکی بهترین جراح بینی تهران

 

روش های جراحی بینی ترمیمی

جراحی ترمیمی  را می توان از طریق رویکرد “بسته” یا “باز” ​​انجام داد.

به طور معمول ، اگر تغییرات ساختاری اساسی لازم باشد ؛ روش باز ارجحیت دارد ؛ اما اصلاحات جزئی را می توان با تکنیک بسته انجام داد.

در جراحی بینی به روش بسته ، فقط برش های داخلی برای دسترسی به ساختارهای بینی ایجاد می شوند.

در جراحی بینی باز ؛ به جز برش های داخل بینی ، یک برش در پل پوستی بین دو سوراخ بینی ( کلوملا ) به منظور بالا بردن پوست بینی برای تجسم مستقیم ساختارهای تغییر یافته ایجاد می شود.

تصمیم برای استفاده از روش بسته یا باز در جراحی ترمیمی ، بر اساس اولویت جراح است.

پیوند غضروف در جراحی ترمیمی بینی

پیوند غضروف ( قسمت هایی از غضروف تیغه بینی ، گوش یا دنده ) ؛ اغلب برای انجام اهداف زیبایی و عملکردی در جراحی ترمیمی لازم است.

تخلیه غضروف بینی در عمل اولیه بسیار معمول است؛ بنابراین کمبود غضروف تیغه بینی متداول ترین نشانه برای نیاز به منابع غضروف گوش یا دنده برای پیوند است.

لازم به ذکر است این قسمت های غضروفی برای استفاده در بینی شکل می گیرند.

توجه داشته باشید که همانند جراحی بینی اولیه ، ریسک جراحی بسیار بالاست و در نتیجه انتخاب جراح امری بسیار حیاتی است ؛ از این رو باید به دنبال یک متخصص جراحی زیبایی بینی باشید که دارای مهارت و تجربه زیادی در تکنیک های ترمیمی باشد.

پاسخ

شانزده − 2 =

Call Now Button