جراحی ترمیمی بینی

به طور کلی بینی از ساختار پیچیده ای برخوردار است ، لذا انجام هر گونه عمل جراحی بر روی آن امری دشوار تلقی می گردد ؛ از این رو می توان گفت جراحی ترمیمی بینی به عنوان یکی از چالش برانگیزترین انواع جراحی بینی به شمار می رود ؛ چرا که طی جراحی یا جراحی های قبلی ، ساختار بینی دستخوش تغییراتی قرار گرفته و بالطبع این مسئله منجر به پیچیده تر شدن جراحی ترمیمی می گردد. در این مقاله دکتر مجتبی ملکی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران در رابطه با بهترین زمان برای انجام عمل ترمیمی بینی ، بهترین غضروف برای ترمیم بینی و غیره مطالبی را بیان نموده است که به شما در روند تصمیم گیری برای انجام این پروسیجر کمک می کند. 

 

جراحی ترمیمی بینی

 

عمل ترمیمی بینی 

جراحی ترمیمی بینی یا ثانویه ، به منظور اصلاح بدشکلی های زیبایی یا عملکردی از عمل اولیه بینی انجام می شود ؛ برخی از این عمل به عنوان “جراحی بینی تجدید نظر” یاد می کنند. عمل ریویژن اغلب بسیار پیچیده تر از جراحی اولیه می باشد. در نتیجه زمانی که بنا به هر دلیلی نیاز به انجام جراحی مجدد بینی ضرورت می یابد ، به پیچیدگی این جراحی افزوده می گردد.لازم به ذکر است پیچیدگی جراحی ریویژن ، بسته به وسعت اصلاحاتی که باید بر روی بینی صورت پذیرد در هر فرد می تواند متفاوت باشد.

همچنین باید گفت که  عمل زیبایی بینی اولیه ، بهترین زمان برای پرداختن به تمام مشکلات زیبایی و عملکردی بینی است ؛ اما با این وجود در صورت استفاده مناسب از تکنیک های پیشرفته توسط متخصصین زیبایی بینی ، جراحی ترمیمی بینی نیز می توانند موفقیت آمیز باشد.

از این رو انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی ، از مهم ترین مواردی است که قبل از اقدام به انجام جراحی ثانویه بینی حتما مد نظر قرار گیرد.

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران چه کسی است؟

همانطور که در طول مقاله گفته شد عمل ترمیمی بینی پیچیده تر و چالش بر انگیز تر از عمل اولیه بینی می باشد ، از همین رو به تخصص ، مهارت و تجربه بسیار زیاد تری نسبت به رینوپلاستی اولیه نیاز دارد. بهترین جراح ترمیمی بینی در تهران یا دیگر شهر های ایران کسی است که سالیان سال در این حوزه مشغول به فعالیت باشد و از نمونه کار های بسیار زیبا و باکیفیت برخوردار است. برای یافتن چنین پزشکی نیاز است تا به خوبی نمونه کار های جراحی ترمیمی بینی پزشکان را بررسی نمایید. پزشکی که در این زمینه از مهارت و تجربه بسیار زیادی برخوردار است ، می تواند این پروسیجر را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و نتایجی زیبا ، ایده ال و مطلوب خلق نماید.  

 

 پیوند غضروف دندان برای انجام جراحی بینی در تهران 

 

چه مشکلاتی انجام جراحی ترمیمی بینی را ضروری می سازند ؟

عموما زمانی نیاز به انجام عمل ترمیمی احساس می شود که فرد از نتیجه جراحی قبلی خود رضایت نداشته باشد. به طور کلی معمولا افرادی که طی عمل اولیه ، دچار اختلالات تنفسی شده اند یا از فرم جدید بینی خود ناراضی هستند ؛ به انجام عمل بینی ترمیمی روی می آورند.

به طور خلاصه از دلایل ذیل ، می توان به عنوان رایج ترین علل انجام عمل بینی ترمیمی اشاره نمود :

  • نوک بینی طی جراحی قبلی ، حالتی غیرطبیعی به خود گرفته است ؛ به عنوان مثال ممکن است نوک بینی خیلی گرد یا خیلی باریک شده باشد.
  • بهترین دکتر جراحی ترمیمی بینی تهران در این رابطه می فرماید ، سوراخ های بینی غیر قرینه شده اند ؛ در برخی موارد به علت عدم رعایت تناسب طی عمل زیبایی بینی ، شاهد آن خواهیم بود که حفره های بینی دچار عدم تقارن می شوند.
  • انسداد راه هوایی بینی و مشکلات تنفسی از دیگر مواردی است که فرد را مترصد انجام جراحی ثانویه بینی می نماید.
  • از کج شدن بینی نیز می توان به عنوان یکی دیگر از علل انجام جراحی ثانویه بینی اشاره نمود.
  • افتادگی غضروف یا استخوان های بینی
  • فروپاشی دریچه بینی داخلی و خارجی
  • کاهش بیش از حد یا ناکافی ارتفاع پشتی

زمان مناسب برای انجام جراحی ترمیمی بینی

از مهم ترین مواردی که هنگام اقدام به انجام عمل بینی ترمیمی باید مورد توجه قرار گیرد ، زمان انجام آن می باشد. توجه داشته باشید که انجام جراحي بيني ترميمي ، مستلزم آمادگی بینی برای جراحی ثانویه می باشد ؛ لذا توصیه می شود حداقل یکسال از جراحی قبلی گذشته باشد ، چرا که در این بازه زمانی تورم بینی ناشی از جراحی قبلی تا حد قابل توجهی فروکش کرده و زخم های بینی نیز بهبود یافته اند. از این رو اکیدا توصیه می شود ، اجازه دهید بینی با گذشت زمان به آرامی در جای خود قرار گیرد ؛ در نتیجه پیش از گذشت یکسال از عمل رینوپلاستی قبلی ، اصرار به انجام جراحی ترمیمی بینی ننمایند.

نمونه کار جراحی بینی دکتر ملکی بهترین جراح بینی تهران

 

روش های جراحی ثانویه بینی 

طبق گفته های بهترین دکتر جراحی ترمیمی بینی ، عمل ثانویه را می توان از طریق دو رویکرد “بسته” یا “باز” ​​انجام داد. به طور معمول ، اگر تغییرات ساختاری اساسی لازم باشد ؛ روش باز ارجحیت دارد ؛ اما اصلاحات جزئی را می توان با تکنیک بسته انجام داد. در عمل ثانویه بینی به روش بسته ، فقط برش های داخلی برای دسترسی به ساختارهای بینی ایجاد می شوند.

در رینوپلاستی ترمیمی به روش باز ؛ به جز برش های داخل بینی ، یک برش در پل پوستی بین دو سوراخ بینی ( کلوملا ) به منظور بالا بردن پوست بینی برای تجسم مستقیم ساختارهای تغییر یافته ایجاد می شود. تصمیم برای استفاده از روش بسته یا باز در جراحی ترمیمی ، بر اساس اولویت جراح است.

پیوند غضروف در جراحی ترمیمی بینی

پیوند غضروف ( قسمت هایی از غضروف تیغه بینی ، گوش یا دنده ) ؛ اغلب برای انجام اهداف زیبایی و عملکردی در عمل ترمیمی بینی لازم است. تخلیه غضروف بینی در عمل اولیه بسیار معمول است؛ بنابراین کمبود غضروف تیغه بینی متداول ترین نشانه برای نیاز به منابع غضروف گوش یا دنده برای پیوند است.

لازم به ذکر است این قسمت های غضروفی برای استفاده در بینی شکل می گیرند. توجه داشته باشید که همانند رینوپلاستی اولیه ، ریسک انجام جراحی ترمیمی بینی بسیار بالاست و در نتیجه انتخاب جراح امری بسیار حیاتی است ؛ از این رو باید به دنبال  بهترین جراح ترمیمی تهران یا شهری که در آن زندگی می کنید ؛ باشید چنین جراحی همانطور که گفته شد باید دارای مهارت و تجربه زیادی در تکنیک های ترمیمی باشد تا بتواند تغیرات و بد فرمی های بینی را اصلاح کند.

بهترین غضروف برای ترمیم بینی

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است افراد از پزشکان خود بپرسند این است که بهترین غضروف برای انجام عمل جراحی ترمیمی بینی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که برای پیوند غضروف به بینی متقاضیان از منابع مختلفی مانند غضروف گوش ، دنده ، غضروف های مصنوعی و اهدایی تامین می شود که با توجه به صلاح دید پزشک و نظر خود مراجعه کننده  یکی از آن ها استفاده می شود. اما لازم است بدانید که غضروف دنده بیشترین استفاده را در انجام عمل ریویژن دارد. چرا که میزان غضروفی که می توان از قسمت دنده ها برداشت ؛ به مراتب بیشتر از غضروف هایی است که می توان از گوش های بیمار برداشت کرد. از همین رو در جراحی های ترمیمی که به میزان قابل توجهی غضروف برای ترمیم و اصلاح فرم بینی نیاز باشد ؛ از غضروف های دنده خود متقاضی استفاده می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Call Now Button