جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی که به آن جراحی زیبایی گوش نیز گفته می شود روشی است برای تغییر شکل، حالت یا اندازه گوش. دکتر ملکی متخصص گوش و حلق و بینی در تهران می باشند. ایشان با تکیه بر دانش و مهارت خود می توانند عیوب ظاهری گوش های شما را برطرف کنند.

بزرگی و برجستگی بیش از حد گوش یا ناهنجاری های مادرزادی ، می توانند دلایل موجهی برای انجام این پروسه باشند. اتوپلاستی ضمن ایجاد تناسب میان گوش ، سر و صورت ، ظاهری طبیعی را برای فرد پدید می آورد.
لازم به ذکر است که اتوپلاستی تأثیری در میزان شنوایی و درمان بیماری های گوش ندارد.

جراحی زیبایی گوش

کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی گوش

گوش عضوی است که تا چند سال پس از تولد نیز به رشد خود ادامه می دهد. از این رو بهتر است که شخص پس از تکمیل این دوره ، برای جراحی اتوپلاستی اقدام نمایند. معمولاً بعد از 5 سالگی رشد گوش متوقف شده و از آن به بعد افراد قادر خواهند بود جهت جراحی زیبایی گوش اقدام کنند. هر چه فرد در سنین پایین تری برای انجام عمل تصمیم گیری نماید ، کاندیدای ایده آل تری محسوب می شود.
به غیر از شرایط سنی افراد، اشخاصی که گوش هایشان در قیاس با سر و صورت بیش از حد بزرگ یا کوچک بوده یا حالت برجسته ای دارند نیز گزینه های مناسبی برای انجام این عمل به حساب می آیند.

آمادگی قبل از انجام جراحی زیبایی گوش

 • قبل از انجام این پروسه در وهله اول جراح پلاستیک با انجام آزمایشات مورد نظر و بررسی پرونده پزشکی افراد، تمام شرایط آنها را می سنجد تا هیچ گونه شبهه و نگرانی برای جراحی وجود نداشته باشد.
 • انجام معاینات بالینی از اقدامات مهم پیش از پروسه است. پزشک متخصص با بررسی اندازه، شکل و تقارن گوش ها ، می تواند تصمیم گیری لازم را اتخاذ نماید.
 • توصیه می شود 72 ساعت قبل از جراحی زیبایی گوش از مصرف آسپرین خودداری کنید.
 • مصرف مکمل‌ های گیاهی که سبب افزایش خونریزی می‌شوند، را متوقف سازید.
 • بهتر است به مدت 2 هفته قبل از عمل ، از ترکیبات ویتامین E استفاده نکنید؛ زیرا این ترکیبات میزان خونریزی را افزایش می‌دهند.
 • سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست شده و روند بهبودی را با مشکل مواجه می کند.

جراحی زیبایی گوش چگونه انجام می شود؟

گام اول در شروع جراحی زیبایی گوش ، انتخاب نوع بیهوشی است. انجام این پروسه تحت بی حسی موضعی به همراه داروی آرام بخش و بیهوشی عمومی امکان پذیر است. متخصص گوش و حلق و بینی با توجه به شرایط فرد ، روند مناسب را بر می گزیند.
تکنیک های اتوپلاستی ، بر اساس نوع اصلاحات مورد نیاز ، متغیر هستند. تکنیک انتخاب شده توسط جراح ، در حقیقت محل برش ها را تعیین می کند.

برش های جراحی در یکی از دو محل زیر ایجاد می شوند :

یک برش در پشت گوش ها یا یک برش درون چین خوردگی گوش ها

در قدم بعدی ، با توجه به ایراد ظاهری گوش ، جراح از طریق شکاف ایجاد شده ، غضروف و پوست اضافی را بر می دارد یا با بافت غضروفی را به آن پیوند می زند. پس از آن ، غضروف باقی مانده در گوش را به حالت مناسب تغییر می دهد و با بخیه آن را در شکل جدید نگه می دارد. در پایان ، بعد از اعمال تغییرات لازم با استفاده از نخ بخیه ، محل برش ها را می بندند.

جراحی زیبایی گوش

اقدامات بعد از جراحی

 • بعد از انجام جراحی زیبایی گوش ، گوش ها با بانداژ پوشانده می شوند تا از آسیب های محیط خارجی در امان باقی بمانند.
 • در صورت احساس درد و ناراحتی بعد از انجام این فرایند که البته امری طبیعی است می توانید داروی مسکن مصرف نمایید.
 • به منظور جلوگیری از فشار بر روی گوش های خود، بر روی پهلو نخوابید. همچنین از لمس ، مالش و کشیدن گوش های خود امتناع کنید.
 • پیراهن های دکمه دار یا پیراهن هایی با یقه گشاد بپوشید تا هنگام تعویض ، تماسی با گوش ها نداشته باشند و سوز و خارشی ایجاد نکنند.
  چند روز بعد از جراحی زیبایی گوش با مراجعه به پزشک می توانید پانسمان ها را باز کنید. قرمزی و متورم بودن گوش ها کاملا طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.
 • شب ها از هدبند استفاده کنید که می تواند در محافظت از گوش ها و قرارگیری آن ها در فرم جدید ، بسیار موثر باشد.
 • شست و شوی منظم و مرتب گوش و استفاده از کرم های آنتی بیوتیک روند بهبودی را تسریع می بخشد.
 • پس از جراحی گوش حداقل یک ماه از مصرف نمک ، شکر ، کافئین ، الکل و کربوهیدرات های تصفیه شده خودداری کنید.
 • پس از سه روز می توانید مکمل ها و ویتامین ها را مصرف نمایید.

پاسخ

دو × 5 =

Call Now Button