جراحی زیبایی گوش

اتوپلاستی که به آن جراحی زیبایی گوش نیز گفته می شود به منظور تغییر شکل، حالت یا اندازه گوش در خانم ها و آقایان با هر سن و سالی انجام می شود. دکتر ملکی  بهترین دکتر جراحی گوش در تهران می باشند. ایشان با تکیه بر دانش و مهارت خود می توانند عیوب ظاهری گوش های شما را برطرف کنند. بزرگی و برجستگی بیش از حد گوش یا ناهنجاری های مادرزادی ، می توانند دلایل موجهی برای انجام جراحی زیبایی گوش در تهران باشند. اتوپلاستی ضمن ایجاد تناسب میان گوش ، سر و صورت ، ظاهری طبیعی را برای فرد پدید می آورد. لازم به ذکر است که جراحی گوش تأثیری در میزان شنوایی و درمان بیماری های گوش ندارد.

 

جراحی زیبایی گوش

 

کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی گوش در تهران 

گوش عضوی است که تا چند سال پس از تولد نیز به رشد خود ادامه می دهد. از این رو بهتر است که شخص پس از تکمیل این دوره ، برای اتوپلاستی اقدام نمایند. معمولاً بعد از 5 سالگی رشد گوش متوقف شده و از آن به بعد افراد قادر خواهند بود جهت عمل جراحی زیبایی گوش اقدام کنند. هر چه فرد در سنین پایین تری برای انجام عمل گوش تصمیم گیری نماید ، کاندیدای ایده آل تری محسوب می شود.
به غیر از شرایط سنی افراد، اشخاصی که گوش هایشان در قیاس با سر و صورت بیش از حد بزرگ یا کوچک بوده یا حالت برجسته ای دارند نیز گزینه های مناسبی برای انجام این عمل زیبایی گوش به حساب می آیند.

آمادگی قبل از انجام جراحی زیبایی گوش تهران 

 • قبل از انجام عمل گوش در وهله اول جراح پلاستیک با انجام آزمایشات مورد نظر و بررسی پرونده پزشکی افراد، تمام شرایط آنها را می سنجد تا هیچ گونه شبهه و نگرانی برای جراحی گوش وجود نداشته باشد.
 • انجام معاینات بالینی از اقدامات مهم پیش از اتوپلاستی است. پزشک متخصص با بررسی اندازه، شکل و تقارن گوش ها ، می تواند تصمیم گیری لازم را اتخاذ نماید.
 • توصیه می شود 72 ساعت قبل از عمل جراحی زیبایی گوش در تهران یا سایر شهر های ایران از مصرف آسپرین خودداری کنید.
 • مصرف مکمل‌ های گیاهی که سبب افزایش خونریزی می‌شوند، را متوقف سازید.
 • بهتر است به مدت 2 هفته قبل از عمل زیبایی گوش ، از ترکیبات ویتامین E استفاده نکنید؛ زیرا این ترکیبات میزان خونریزی را افزایش می‌دهند.
 • سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون در پوست شده و روند بهبودی را با مشکل مواجه می کند.

عمل زیبایی گوش چگونه انجام می شود؟

گام اول در شروع عمل جراحی زیبایی گوش تهران یا سایر نقاط ایران مانند شیراز ، اصفهان و غیره ، انتخاب نوع بیهوشی است. انجام عمل گوش تحت بی حسی موضعی به همراه داروی آرام بخش و بیهوشی عمومی امکان پذیر است. متخصص گوش و حلق و بینی با توجه به شرایط فرد ، روند مناسب را بر می گزیند. تکنیک های اتوپلاستی ، بر اساس نوع اصلاحات مورد نیاز ، متغیر هستند. تکنیک جراحي گوش انتخاب شده توسط بهترین دکتر جراحی گوش تهران، در حقیقت محل برش ها را تعیین می کند.

برش های جراحی زیبایی گوش در یکی از دو محل زیر ایجاد می شوند :

یک برش در پشت گوش ها یا یک برش درون چین خوردگی گوش ها

در قدم بعدی جراحی گوش ، با توجه به ایراد ظاهری گوش ، بهترین جراح گوش از طریق شکاف ایجاد شده ، غضروف و پوست اضافی را بر می دارد یا با بافت غضروفی را به آن پیوند می زند. پس از آن ، غضروف باقی مانده در گوش را به حالت مناسب تغییر می دهد و با بخیه آن را در شکل جدید نگه می دارد. در پایان ، بعد از اعمال تغییرات لازم با استفاده از نخ بخیه ، محل برش های جراحی زیبایی گوش را می بندند.

 

جراحی زیبایی گوش

 

اقدامات بعد از عمل اتوپلاستی در تهران

 • بعد از انجام جراحی زیبایی گوش ، گوش ها با بانداژ پوشانده می شوند تا از آسیب های محیط خارجی در امان باقی بمانند.
 • در صورت احساس درد و ناراحتی بعد از انجام عمل گوش که البته امری طبیعی است می توانید داروی مسکن مصرف نمایید.
 • به منظور جلوگیری از فشار بر روی گوش های خود بعد از عمل زیبایی گوش، بر روی پهلو نخوابید. همچنین از لمس ، مالش و کشیدن گوش های خود امتناع کنید.
 • پیراهن های دکمه دار یا پیراهن هایی با یقه گشاد بپوشید تا هنگام تعویض ، تماسی با گوش ها نداشته باشند و سوز و خارشی ایجاد نکنند.
  چند روز بعد از عمل جراحی زیبایی گوش تهران با مراجعه به پزشک می توانید پانسمان ها را باز کنید. قرمزی و متورم بودن گوش ها کاملا طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.
 • شب ها از هدبند استفاده کنید که می تواند در محافظت از گوش ها و قرارگیری آن ها در فرم جدید ، بسیار موثر باشد.
 • شست و شوی منظم و مرتب گوش و استفاده از کرم های آنتی بیوتیک روند بهبودی را تسریع می بخشد.
 • پس از جراحی گوش حداقل یک ماه از مصرف نمک ، شکر ، کافئین ، الکل و کربوهیدرات های تصفیه شده خودداری کنید.
 • سه روز پس از جراحي زيبايي گوش می توانید مکمل ها و ویتامین ها را مصرف نمایید.

پاسخ

Call Now Button